Užsiregistruoti galite čia

Prekių krepšelis

Close

Prekių krepšelis tuščias.

Kodėl linas yra „naujoji medvilnė“?

By
4 spalio, 2020

Kai buvau vaikas apie liną „žinojau“ kelis dalykus. Iš jo siuvami tautiniai rūbai, tai – sunkus, glamžus ir… neypatingai gražus audinys. Tačiau nuo tų laikų labai daug kas pasikeitė. Ir lino apdirbimas, ir mano pačios požiūris. Dabar – tai vienas mėgstamiausių mano audinių. Papasakosiu jums, kodėl. 

Rašydama šį įrašą galvojau, jog audinius pamėgstame turbūt panašiai kaip ir maistą ar gėrimus. Reikia daug išbandyti, išragauti, kol atrandi, kad geriausią skonį turi patys natūraliausi ir paprasčiausi dalykai. 

Būtent toks man ir yra linas – natūralus ir paprastas, nelepus audinys. Visai nesistebiu, kad prieš tūkstančius metų juo puošėsi ir Egipto faraonė Kleopatra.

Lietuvoje linų kultūra turi ilgametes tradicijas. Auginami apie 4 tūkst. metų, jie turėjo ypatingą vaidmenį kasdieniame gyvenime – rengė, maitino ir gydė mūsų protėvius. Tai buvo bene vienintelis augalas, kurį žmogus sunaudodavo visą – nuo viršūnės iki šaknelių. Beje, gilioje senovėje linas laikytas šventu augalu, galinčiu atbaidyti nuo raganų, velnių ar kitų piktųjų dvasių (: 

Tačiau palikime praeitį praeičiai ir sugrįžkime į mūsų laikus. Jau kelis pastaruosius dešimtmečius linas sugrįžta į madą ir išgyvena tikrą renesansą. 

Tapęs nepakeičiamu namų tekstilės audiniu, naudojamu patalynėms bei staltiesėms, šiandien linas ima konkuruoti su medvilne (apie medvilnės pramonę esu rašiusi čia ). Iš lino galima pasiūti patalynę, marškinius, palaidines, sukneles, sijonus, kelnes, švarkus… Iš tiesų, viską, ko tik širdis geidžia. Kuo šis audinys toks ypatingas ir patrauklus?

10 lino privalumų

  1. Lininis audinys yra 3-is kartus stipresnis ir net 5-is kartus atsparesnis trinčiai (dilinimui) ir labiau žvilgantis nei medvilnė. Įdomus faktas, iš šio pluošto siuvami bei gaminami kosmonautų apsauginiai rūbai, JAV banknotai, biblijos.
  2. Nepakeičiama lino savybė – oro pralaidumas, kuris mažina prakaitavimą ir vėsina kūną, o žiemą – šildo. Esu įsitikinusi, jog iš minkštinto lino pasiūtas drabužis taps vienu mėgiamiausių karštą vasaros dieną, o iš lino patalynė pasiūta taip ir kvies prigulti ir lovoje pabūti dar šiek tiek ilgiau…
  3. Šių dienų technologijos leidžia apdirbti liną papildomai – dažyti, balinti, specialiai minkštinti skalbimo būdu. Rezultate gaunamas minkštas, įvairiaspalvis, lengvai prižiūrimas ir labai malonus liesti bei dėvėti audinys. 
  4. Linas turi antibakterinių savybių ir neleidžia plisti mikrobams, todėl virtuvėje rekomenduoju  naudoti būtent šio pluošto rankšluosčius.
  5. Lininio audinio paviršiuje yra mažų plaukelių, kurie yra slidūs, taigi, jame mažiau kaupiasi purvas, muilo bei kalkių nuosėdos. Dėl šios priežastis linas tinka net ir mažiems vaikams ar odos problemų turintiems žmonėms.
  6. Linas nesukelia alerginių reakcijų, yra natūralus antiseptikas.
  7. Po kiekvieno skalbimo lino audinys minkštėja ir tampa mažiau glamžus.
  8. Lino audinys metams bėgant ne tik nepagelsta, bet darosi vis baltesnis ir švelnesnis.
  9. Lininis audinys atsparus statiniam elektros krūviui, todėl neįsielektrina.
  10. Tai – 100 proc. ekologiškas audinys, beatliekinis produktas, neteršiantis gamtos.

Asmeninės rekomendacijos

Labai kviečiu įsigyti lininių drabužių ar, nusipirkus audinį, pasisiūti tokį rūbą, kokio jums reikia ar norisi. Ir būtinai pasidarykite fotosesiją!

Kaip tik šią vasarą mano šeimos moterys pasisiuvo linines sukneles iš mūsų el. parduotuvėje esančių lininių audinių. Apsivilkusios jas, visos įsiamžinome mano senelių tėviškėje. Ši fotosesija – vienas gražiausių šios vasaros prisiminimų.

Įkeliu kelias akimirkas, kurias su didele meile užfiksavo Milda Marija Photography.

2020 metų vasaros vakaras su mano brangiausiomis <3
Kiek daug visko telpa šioje nuotraukoje – džiaugsmas, meilė, draugystė – seserystė, mamystė ir vaikystė.

Tags: , , , ,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to Top